Pisanie prac licencjackich, a rynek pracy.

Pisanie prac licencjackich stanowi często dla studentów wielki problem.  Ogłoszenia internetowe pełne są osób, które oferują w tym zakresie pomoc. W poniższym tekście przedstawimy krótki opis polskiego rynku pracy. Przedstawimy, tu na jakie profesje jest obecnie największy popyt.  Studiując jakikolwiek kierunek, warto mieć ogólny obraz rynku pracy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy nasze kompetencje mają wysoką wartość rynkową.

Największy popyt jest obecnie na przedstawicieli handlowy. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło na odpowiednim portalu, a wówczas otrzymamy setki ogłoszeń o pracę dla doradców handlowych, klienta, czy też przedstawiciele handlowi. W pracy tej nie trzeba mieć specjalistycznego wykształcenia. Tu liczą się konkretne umiejętności i potencjał.

Na drugim miejscu są informatycy. Popyt na nich jest również olbrzymi. Z informatykami problem polega na tym, że każdy informatyk ma inną specjalizację. Ciężko jest znaleźć eksperta, który biegle zna parę języków na raz. Wśród informatyków z reguły występuje specjalizacja. Inną wiedzę ma np. programista PHP, a inną programista C++.  Informatyka to najszybciej rozwijająca się branża w Polsce.

Na trzecim miejcu są wykwalifikowani pracownicy fizyczni, tacy jak murarze, spawacze lub kierowcy tirów. Ogólnie w Polsce brakuje również konkretnych specjalistów  w zakresie pracy fizycznej. Jest to najprawdopodobniej efekt polskiego systemu edukacji. Położono w nim olbrzymi  nacisk na wykształcenie wyższe i średnie, zaniedbując wykształcenie zawodowe.

Obecnie pracodawcy nie zwracają już tak bardzo wrażenia na wykształcenie, jak jeszcze 4-5 lat temu. To, co się liczy obecnie to praktyka. Im więcej będziemy posiadać, tym lepiej. Widać obecnie w Polsce  brak rąk do pracy. Polscy pracodawcy chcą ściągać pracowników z Wietnamu oraz Filipin.

Pisanie prac licencjackich – a rynek pracy.

Pisanie prac licencjackich nie jest rzeczą łatwą i przyjemną – dla większości studentów. Należy zadbać o to, by nasza praca magisterska dotyczyła branży, która nas szczególnie interesuje. Dzięki takiemu podejściu będziemy mieć większe szanse na odniesienie odpowiedniego sukcesu naukowego. Obecnie na rynku pracy można dostrzec wiele ogłoszenia, które dotyczą pomocy przy pracy dyplomowej. W ostateczności zawsze będzie można rozważyć skorzystanie z tego typu usług. Najlepiej skorzystać w takiej sytuacji z firmy, która działa na rynku od lat i ma liczne sukcesy.  Praca dyplomowa stanowi, dla nas jedynie wstęp do wielkiej kariery.

, ,

O Jan Mosio

Doświadczony ekspert przy pomocy w pracach magisterskich.
Wszystkie artykuły autora Jan Mosio

Dodaj komentarz