Pisanie prac magisterskich na zamówienie lub zlecenie

Pisanie prac magisterskich to kontrowersyjny temat. Aby zdobyć tytuł magistra, należy przejść pięcioletnią drogę, usłaną mnóstwem mniej lub bardziej potrzebnej wiedzy, egzaminów, testów, aby wreszcie zakończyć je dziełem tak poważnym, jak praca magisterska. Pisanie prac magisterskich nie jest łatwym zadaniem, nic więc dziwnego, że część studentów zwraca się w tej kwestii o pomoc.

A pomoc, jak to pomoc, bywa różna. Pisaniem prac dyplomowych parają się różnego rodzaju osobniki, a nawet legalnie działające firmy. Jeśli ktoś jest typem humanisty, nie miał problemu z napisaniem swojej pracy magisterskiej i czuje się w pisaniu dobrze, to jest to dla niego kusząca możliwość dodatkowego zarobku, bez podatków i bez kosztów.

Bywają i tacy, dla których pisanie prac jest sposobem na utrzymanie, gdyż nie tylko ogłaszają się w internecie, ale także współpracują z różnymi firmami, i w ten sposób pozyskują sporo zamówień, które wystarczają na przysłowiowy chleb. Niemniej jednak jakość takich prac bywa skrajnie różna, co jest wynikiem zarówno wiedzy, umiejętności, jak i motywacji takiego „pisarza” do stworzenia dobrej jakości pracy. Motywacją nie zawsze są zyski. Prozaicznie może być to bardzo interesujący temat lub taka dziedzina życia, które jest się pasjonatem. Tak czy inaczej, pisanie prac nie jest dla każdego, a student, no cóż, bierze odpowiedzialność za własne wybory.

Pisanie prac magisterskich na zamówienie lub zlecenie. Rozmaite refleksje.

Kupno zamówionej pracy magisterskiej nie rozwija nas. Nasza edukacja dzięki temu się nie rozwija. Innymi słowy, kupno pracy magisterskiej sprawi, że będziemy mieli mniej informacji, które mogą nam się przydać w naszym życiu zawodowym. Jeśli zaś praca ma być smutną koniecznością, której praktyczne efekty i tak nam nic nie dadzą… To rzeczywiście wybór wydaje się, być prosty. Praca magisterska ma być po to, byśmy nabyli wiedzę, która przyda nam się w naszym praktycznym życiu zawodowym. Takie podejście jest słuszne. Praca magisterska nie powinna skupiać się na abstrakcji.

Pisanie prac magisterskich jest z pewnością dużym wyzwaniem

, , ,

O Jan Mosio

Doświadczony ekspert przy pomocy w pracach magisterskich.
Wszystkie artykuły autora Jan Mosio

Dodaj komentarz